Jak pomogłem i jakie kroki zastosowałem, aby rozwinąć obroty kliniki do 1 miliona funtów?
(107 Kroków - darmowe pomysły i narzędzia, które faktycznie działają dla klinik, salonów i spa)


Stworzyłem strategię przy użyciu poniższych kroków, analizując dane i raporty i poprawiłem istniejący miesiąc po porównaniu z poprzednim miesiącem. Wykonanie poniższych kroków przez okres 12 miesięcy wygenerowało obrót w wysokości 1 miliona funtów dla mojego klienta. W tym artykule, znajdziesz actionable kliniki, spa, salon strategii marketingowych, aby pomóc skutecznie wykorzystać narzędzia i zasoby łatwo dostępne, jak wymyślić swój biznes na nowo.

1.Jeśli jeszcze tam nie jesteś, zidentyfikować niszę i kopać w
Czy Twoja nisza jest laserowe usuwanie włosów, masaż, woskowanie lub wypełniacz należy zrobić badania rynku przed otwarciem drzwi. Jest to bardzo ważne, aby mieć swoją niszę.

2. Skierowanie się do różnych grup klientów, takich jak mężczyźni i dzieci
Oferuj konkurencyjne stawki na standardowe usługi i otwórz się na różnych klientów, takich jak mężczyźni i dzieci. Pomyśl o tym, kiedy tata przychodzi na zabieg, możesz mieć fryzurę dla dziecka też.

3. Upsell istniejących klientów z produktami.
Twój obecny klient jest już zadowolony z Twoich usług, oznacza to, że masz szansę na upsell produktu lub innego leczenia na swoim pokoju jest dostępna i można to zrobić poprzez zapewnienie natychmiastowej zniżki, aby wypełnić swój pusty slot z popołudnia.

4. Oferowanie nowych usług i produktów
Zrób przegląd swoich ofert i spróbuj zaoferować więcej dla swoich klientów, nawet jeśli musisz sprowadzić kogoś na pół etatu do tej usługi.

5. Zapytaj swoich klientów, czego chcą/żądają
Informacja zwrotna od klientów jest jednym z najważniejszych aspektów ulepszania Twoich usług. Zapytaj, czy są zadowoleni, jakie usługi chcieliby zobaczyć, stwórz konkurs, aby szybciej uzyskać odpowiedzi.

6. Pobierać większe opłaty za droższe usługi i produkty
Niektórzy klienci oczekują innego poziomu usług. Stwórz luksusową linię zabiegów, np. z kawiorem, lub specjalne zabiegi wykonywane przez Seniora z dużym doświadczeniem pracowniczym.

7. Stwórz program poleceń.
Jeśli obecny klient zarekrutuje innego klienta do Twojej kliniki, powinieneś nagrodzić osobę rekrutującą jakimś rodzajem zniżki. To zachęci ludzi do rozpowszechniania informacji o Twojej firmie coraz częściej.

8. Inwestuj w swoich pracowników
Zapewnij swoim pracownikom dodatkowe kursy, a nowymi dyplomami podziel się w mediach społecznościowych.
Oczywiście posiadanie ich w ramce na sali zabiegowej też pomoże. Twoim obowiązkiem jest kultywowanie ich i nagradzanie za doskonałe wyniki, gdy wykraczają poza to, co robią.

9. Zachęć obecnych klientów do częstszych wizyt w Twojej klinice
Jeśli klient przychodzi 8 razy w roku zamiast 12 na miesięczne zabiegi, powinieneś zadać sobie pytanie dlaczego. Będziesz musiał zawsze ponownie zarezerwować klientów do następnej wizyty, użyj crm do automatycznego wysyłania przypomnień poprzez sms, tekst i e-maile do swoich klientów, zacznij biuletyn e-mail i zawsze promuj pakiety zabiegów, aby zarezerwować kilka sesji z wyprzedzeniem.


10. Zmniejsz koszty funkcjonowania kliniki
Możesz to zrobić na dwa sposoby, poprzez zwiększenie sprzedaży lub poprzez obniżenie kosztów.

11. Zwiększ skalę działalności salonu
Jest wiele sposobów na skalowanie biznesu, spróbuj dodać więcej lokalizacji klinik, przenieś konsultacje kliniczne również do internetu. Spróbuj skupić się bardziej na zarządzaniu biznesem, zmierz swoje KPI, aby zrozumieć swoje mocne strony w biznesie i połączyć więcej kropek.

12. Opracowanie planu marketingowego salonu
Marketing jest niezbędnym procesem dla każdego biznesu, ale niektóre taktyki działają lepiej dla niektórych firm niż inne. Otwierając klinikę, będziesz chciał skupić się na tym, aby stać się częścią swojej społeczności. Ponieważ jesteś klinika jest ważne, aby być tak centralne, jak to możliwe i mieć widok na ulicę, budowanie lokalnego następujące jest kluczowe dla Ciebie, aby przyciągnąć i utrzymać lojalnych klientów. Twój plan marketingowy musi zawierać wszystko, co możliwe, aby mieć jak najwięcej lokalnych obecności. W kolejnych krokach skupię się na najważniejszych aspektach.

13. Umieść się w katalogach internetowych
Aby pokazać się w wyszukiwaniach cyfrowych, będziesz musiał upewnić się, że Twoja firma jest wymieniona w katalogach online, im więcej katalogów tym lepiej, z pełnym opisem profilu, linkami do strony internetowej, aby zarezerwować online, do profili społecznych i wszystkich danych kontaktowych.

14. Zarządzaj opiniami online
Konsumenci mają tendencję do ufania ocenom i recenzjom online w celu sprawdzenia lokalnych firm. Ważne jest, aby odnieść się do każdej recenzji, którą otrzymujesz - zwłaszcza tych złych. Odpowiedz uprzejmie i poproś o kontakt w celu rozwiązania problemu, jeśli takowy wystąpił. Porozmawiaj z pracownikiem i wysłuchaj też swojego klienta.

15. Partnerstwo z lokalnymi małymi przedsiębiorstwami
Partnerstwo z innym biznesem w Twojej społeczności pomoże Ci poszerzyć zasięg i zbudować reputację Twojej marki w okolicy. Poszukaj w Internecie danych kontaktowych lokalnych firm. Organizuj wydarzenia lub koordynuj transakcje z firmami partnerskimi, aby zaoferować swoim klientom ekskluzywne doświadczenia już od momentu wejścia do Twojego biznesu.

16.Tworzenie zachęt lojalnościowych
Lojalni klienci zasługują na specjalne traktowanie. Aby pokazać swoim klientom, że ich doceniasz, stwórz zachęty, takie jak rabaty, karty podarunkowe, gratisy i specjalne promocje.

17.Wykorzystanie mediów społecznościowych
Twoje media społecznościowe to miejsce, w którym klienci mogą poznać Cię na bardziej osobistym poziomie. Rozmawiaj z nimi, twórz ankiety. Nawiąż kontakt ze swoją społecznością, śledząc inne małe firmy w okolicy, angażując się w relacje z rynkiem docelowym i dzieląc się treściami zza kulis (np. zdjęciami przed i po zabiegach klientów), aby budować swoją wiarygodność i kultywować świadomość marki.

18. Zapewnienie doskonałej obsługi klienta
Zapewnij swoim klientom doświadczenie, a nie tylko usługę. Zadaj sobie pytanie, dlaczego tradycyjna popołudniowa herbata w hotelu Ritz ma określoną cenę, a dlaczego w sklepie na rogu ma inną, w końcu klient płaci za doświadczenie, a nie za usługę.

 

19. Sprzedaż kart podarunkowych
Sprzedaż kart podarunkowych zwiększy Twoje dochody. Upewnij się, że ludzie o nich wiedzą. Sprzedawaj je na przyjęciu. Wymień je na swojej stronie internetowej, na swoich stronach w mediach społecznościowych. Wybierz ładny, świeży projekt, poszukaj lokalnej agencji drukarskiej i wydrukuj ok. 500 sztuk na początek. Nie drukuj na nich ceny, więc możesz doładować karty dowolną kwotą, o którą poprosi klient.

20. Zamień jednorazowe usługi na subskrypcje
Założę się, że wiesz, co to jest usługa subskrypcji. Każdy, kogo znam, ma abonament na Netflixa. Coraz więcej firm przenosi się do biznesu subskrypcyjnego. Przepływ gotówki jest bardzo ważny dla każdej firmy, więc model subskrypcji jest dobrym sposobem na zapewnienie powtarzających się przychodów.

21. Zaoferuj system nagród
Systemy nagród są doskonałe do zachęcania do powtarzania zwyczaju i budowania silnych relacji z klientami na długi okres. Możesz użyć modelu x usług + następny ty wolny lub odnieść 2 przyjaciół i dostać 20% off, pomysłów jest wiele. Oferując fizyczną kartę z pieczątkami dla ich wizyt, będzie to również służyć jako wizualne przypomnienie, że klienci będą nosić wokół nich lub śledzić jeden z przypomnieniami auto.

22. Przeprowadź promocję, albo dwie
Każdy zawsze kocha dobrą ofertę. Jeśli doświadczasz powolnego okresu i chcesz wzbudzić zainteresowanie, rozważ przeprowadzenie promocji. To może być pieniądze off usług, bezpłatny prezent, lub po prostu okno tylko zniżki. Jeśli normalnie oferowałbyś zabiegi tylko kobietom, rozważ zaoferowanie weekendu dla mężczyzn. Możesz także skupić się na pracownikach banku, studentach lub rodzicach.

23. Przeszkol pracowników w zakresie upsellingu
Pamiętaj, że prawidłowo przeprowadzona upselling może być świetnym sposobem na zwiększenie zysków. I nie musi to być ani oczywiste, ani irytujące. Najlepsi sprzedawcy potrafią sprzedawać bez rzucania się w oczy, że to robią. Motywuj swoich pracowników do upsellingu, a otrzymają oni prowizję.

24. Rozszerzenie asortymentu towarów
Jeśli masz na stanie tylko kilka produktów do pielęgnacji twarzy, rozważ rozszerzenie swojej oferty. Możesz oferować urządzenia elektryczne, zestawy upominkowe i bony upominkowe. Być może trzeba będzie zainwestować w pewne zapasy, ale zawsze można zacząć od małego i sprawdzić, czy jest zapotrzebowanie na Twoje plany.

25.Zwiększ swoje ceny
Jest to prawdopodobnie najprostsza opcja zwiększenia zysków kliniki. Podniesienie cen może pomóc w ustanowieniu kliniki jako miejsca luksusowego, co może wiązać się również z dobrymi korzyściami. Stwórz luksusowy dział dla specjalnej linii zabiegowej.

26.Oferowanie usług wiązanych
Nikt nie chce mieć, aby ich twarz zrobić w jednym miejscu, ich depilacji laserowej w innym, a następnie udać się gdzieś indziej na fałszywe rzęsy. Wiązka usług razem i może wkrótce stać się go-to przeznaczenia dla rozpieszczania i relaksu.

27. Wypróbuj e-mail marketing
E-mail marketing jest naturalnym krokiem do rozwoju dla zapracowanych klinik. Wysyłaj e-mailem swoje oferty, karty podarunkowe, wiadomości, błyszcz filmy. Dając swoim klientom zajrzeć za scenę, aby mogli zobaczyć pracę, która idzie na szkolenie i rozwój, może również pomóc w ustanowieniu kliniki jako lidera w branży z doskonałymi przykładami.

28. Korzystaj z pomocy społecznej
W dzisiejszych czasach tak wiele osób kieruje się do mediów społecznościowych, aby dzielić się swoimi codziennymi sukcesami, dlatego też sensowne jest utrzymywanie aktywnej obecności na platformach mediów społecznościowych. Włożenie odrobiny pieniędzy w małe kampanie może przynieść duże zyski. Dodanie przycisku udostępniania w mediach społecznościowych po tym, jak klient zarezerwował wizytę online, pomoże Ci z większą ilością akcji. Udostępnianie recenzji online pomoże również w rozwoju.

29. Partnerstwo z usługami komplementarnymi
Zrób trochę badań konkurencji i zobaczyć, kto jeszcze działa w Twojej okolicy będzie pomocne. Poszukaj firm, które oferują komplementarne, a nie konkurencyjne usługi. Możesz wtedy do nich podejść i sprawdzić, czy są otwarte na pomysł partnerstwa. Zaproszenie ich do swojego salonu w celu wykonania zabiegów lub promowanie ich w swoim biuletynie pomoże w dotarciu do większej liczby potencjalnych klientów. Nie musisz postrzegać wszystkich jako bezpośredniej konkurencji.

30.Dedykowana strona firmowa
Posiadanie silnej obecności w Internecie jest bardzo ważne. Strona internetowa prezentująca usługi oferowane przez klinikę i umożliwiająca wstępną rezerwację wizyt ułatwiłaby klientom podejście i zarezerwowanie usług kosmetycznych w tej klinice.
Tworzenie jednego z bezpłatnym kreatorem stron internetowych jak platforma wordpress i bezpłatny motyw lub jeden z envato marketplace można zaoszczędzić kilka dobrych setek funtów lub można podjąć drogie web designer sposób robi prawie to samo, co można zrobić.

31. Usługi dodatkowe w klinice
Dodawanie usług dodatkowych pomoże również. Jeśli rezerwacja zabiegu depilacji laserowej, to zabiegi wypełniające będą miały obniżoną cenę.

32.Ustawienie kliniki w dobrze znanym, centralnym miejscu
Obszary komercyjne w mieście są najbardziej odpowiednim wyborem dla lokalizacji klinik. Jeśli masz już dobrą lokalizację, zachowaj ją, jeśli nie, spróbuj ją unowocześnić i przenieść się do lepszej.

33. Utrzymuj kontakt z regularnymi klientami
Firma salon może korzystać sms tekst e-mail do informowania klientów o ekskluzywnych ofert, które są dostępne tylko dla stałych klientów.

34. Plany członkowskie
Udowodnienie planów członkowskich sprawia, że usługi kliniki opłacalne dla klientów również klient będzie przychodził częściej. Strategia planu członkostwa jest wśród popularnych i udanych przykładów reklamy klinik.

35. Marketing SMS
Ukierunkowane kampanie marketingowe oraz wysyłanie kampanii do segmentów klientów to najpotężniejszy sposób na promowanie swojej firmy i osiąganie świetnych wyników w krótkim czasie. Pomyśl o tym, każdy ma telefon komórkowy w swojej kieszeni. Nie przegapią żadnej z wiadomości, które dostają od swoich przyjaciół i rodziny, to znaczy, że nie przegapią również Twojej. Wskaźnik otwarcia wiadomości e-mail w naszej branży jest bliski 19%, kiedy wskaźnik otwarcia kampanii tekstowej sms sięga 90%, są one doskonałym sposobem na wysłanie wiadomości i oferty do klienta.

36.Rezerwacja zabiegów online
Prowadzenie działalności otwartej 24/7 zwiększy sprzedaż wykładniczo, a nawet będzie przetwarzać płatności dla Ciebie, kiedy śpisz. Rezerwacja online pokaże Ci tylko dostępne sloty dla klientów, pomagając wypełnić puste sloty.

37. Szybka adaptacja do nowych trendów
W branży klinicznej ważne jest, aby być na bieżąco i uaktualniać usługi, które są zgodne z najnowszymi trendami. Od usług depilacji laserowej po coolsculpting, hifu i wiele innych, ważne jest, aby zapewnić je wszystkie. Zapoznaj się z nowościami branżowymi.

38.Tworzenie nowych trendów
Staraj się kreować nowe trendy, aby inne firmy podążały za Tobą i robiły szum w mediach społecznościowych. Stwórz nową informację prasową i pokaż swoje pomysły w popularnych magazynach drukowanych takich jak Grazia, Vogue i innych.

39.Zatrudnianie wykwalifikowanych pracowników
Dowiedz się, jak zwalniać złych pracowników i zatrudniać wykwalifikowanych pracowników. Jest to bardzo ważne, ponieważ to jest to, co twój wizerunek jest.

40. Posiadanie aplikacji Digital Clinic App dla App Store i Google Play
Aplikacje planowania kliniki są koniecznością dla każdego, kto stara się rozwijać ugruntowaną firmę kliniki. Godziny otwarcia, rezerwacje, recenzje, zespół i wielkie powiadomienia push pomoże też.

41.Wprowadzanie ofert sezonowych
Istnieje SO wiele festiwali w ciągu roku, kiedy jest wzrost liczby osób uderzających kliniki dla uzyskania nowego leczenia, jak Boże Narodzenie, Halloween, Wielkanoc, Nowy Rok i wiele innych.

42.Klinika Atmosfera
Istotne jest, aby zapewnić uspokajające, spokojne środowisko dla klientów, aby zrelaksować się i odpocząć w klinice otrzymującej usługi, aby leczyć się po długim męczącym dniu lub tygodniu. Ważny jest zapach, wystrój wnętrza i oczywiście to, jak klient będzie się czuł w klinice.

43.Rozpoznawalność marki (logo i slogan)
Zapoznanie ludzi z Twoim logo ułatwia tworzenie subkultury lub podążanie za Twoją firmą. Posiadanie prostego, ale unikalnego logo, które może pomóc firmie zwiększyć rozpoznawalność marki, jest integralną częścią strategii marketingowych kliniki. Stwórz silne logo, które będzie komunikować podstawowe wartości firmy, czysty i luksusowy wizerunek, zaufanie, pewność siebie i pasję.

44.Limited Bezpłatne zabiegi próbne
Zapewnij darmową próbę usług, których normalnie klient nie posiada, jednak po pewnym czasie, jeśli klient był zadowolony z tego zabiegu na pewno przyjdzie po więcej.

45.Wiedza specjalistyczna w określonej dziedzinie
Klienci uznają, że firma jest dobra w tym konkretnym leczeniu. Specyficzny obszar specjalizacji może być różny dla różnych klinik na żądanie: mogą to być zarówno wypełniacze, botoks, jak i zabiegi na skórze.

46.Zbuduj reputację
Ludzie opowiadają o swoich doświadczeniach swoim przyjaciołom, współpracownikom, rodzinie itp. Word of mouth jest doskonałym pomysłem na promocję kliniki z imponującymi wynikami. Może być również najlepszym generatorem rezerwacji.

47.Zachowanie dobrych pracowników
Zapewnij pracownikom zniżki na usługi świadczone w klinice wraz z innymi świadczeniami dla długoterminowych pracowników, takimi jak ubezpieczenie medyczne, płatne urlopy macierzyńskie itp.

48.odwdzięczyć się klientom za ich lojalność
Jeśli klient pozostaje lojalny przez długi czas, to jest więcej niż sprawiedliwe, aby to uczcić. Podarowanie im darmowej usługi, karty podarunkowej lub czegokolwiek, co będzie doskonałym prezentem, jest miłym gestem świadczącym o tym, że Twoja klinika ceni lojalnych klientów.

49.Tło do Selfie/ sesji zdjęciowych
Obraz jest wart tysiąca słów. Nadaj terminowi "perfekcyjna twarz" zupełnie nowe znaczenie, zapewniając piękne tło do robienia zdjęć po uzyskaniu wspaniałych rezultatów zabiegów na twarz lub wypełniaczy.

50.Nagradzaj osoby, które śledzą i oznaczają Twoją Firmę i 3 znajomych na swoich Social Media
Ogłaszaj konkursy i dawaj nagrody za najbardziej lubiane zdjęcia z konkretnym hashtagiem, możesz promować swoje usługi kliniki na żądanie, a jednocześnie łączyć się ze swoimi klientami i uzyskiwać od nich informacje zwrotne.

51. Spraw, by czekanie było interesujące
Zapewnij swoim klientom czasopisma, gazety, a nawet tablety. Dobrą sugestią jest umieszczenie w pobliżu miejsc siedzących gniazdek do ładowania z różnymi adapterami do ładowania.

52. Uber for Beauty style
Wykonywanie zabiegów w zaciszu domowym klienta jest dziś coraz bardziej popularne. Łatwiejsze dla salonów, ale nie niemożliwe dla klinik, to zmieni branżę tak jak zrobił to Uber.

53.Gwarantowana satysfakcja lub rabat
Zacznij udzielać rabatów, jeśli satysfakcja nie jest na wysokim poziomie. To jest w porządku, aby stracić kilka dolarów, niż stracić klienta i zarobić negatywne opinie od nich, które będą psuć reputację firmy.

54. Zaoferuj uprzejme komplementy na temat ich nowego wyglądu
Ludzie lubią komplementy, zwłaszcza gdy starają się wyglądać dobrze, co klient czuje się wyjątkowy jest dobry miły sposób, aby poprawić swoje relacje biznesowe.

55.Przyciągnąć młodszych klientów i dzieci
Ponieważ są młode, łatwo jest je zadowolić, badania na temat popularnych gier, gier mobilnych, kreskówek i kolekcji zabawek, więc zawsze jest coś do rozmowy z nimi i zachować je szczęśliwy.

56.mieć przyjemnie pachnącą klinikę
Te odświeżające i relaksujące zapachy mogą wpłynąć na nastrój danej osoby tak bardzo, że będzie ona wracać do tego samego miejsca wielokrotnie.

57.Ukierunkowanie na grupę przyjaciół
Są one bardziej prawdopodobne, aby zatrzymać się na tyle często, że staje się regularne miejsce, które odwiedzają co kilka tygodni lub tak. Inteligentne ruchy są być w tych grupach przyjaciół, które poruszają się i przyjść razem, upewnij się, że terapeuta będzie tam też.

58.Darmowe wifi
Zapewnij darmowe wifi, aby zabić czas oczekiwania i udostępnić zdjęcia w mediach społecznościowych.

59.Automat sprzedający
Przyciąga on zarówno dzieci, jak i dorosłych, umilając im pobyt w klinice.

 

60.Sponsor Blogerki piękności/mody
Promuj więcej z blogerami, dostaną darmową usługę wykonaną na nich, a oni będą mówić o tym na swojej platformie, a także zapewnić rabat dla swoich zwolenników też.

61.Blogowanie
Dzięki umieszczaniu i aktualizowaniu strony internetowej firmy za pomocą nowych blogów, klienci będą chcieli pozostać na Twojej stronie internetowej, a szanse na to, że osoby zarezerwują usługi kosmetyczne z Twojej strony również wzrosną. Dzięki blogom możesz dostarczać klientom najnowsze informacje dotyczące trendów w branży kosmetycznej.

62.Dołącz do rynku
Masz dwie opcje, dołącz do istniejącego rynku z innego rodzaju usług lub partner z lokalnych firm i zbudować rynek, gdzie do świadczenia usług na platformie należącej do Ciebie.

63.Zakładka Wspólnoty
To pomaga tworzyć społeczność ludzi, a także pomaga salonowi poznać swoje słabe strony i poprawić je w przyszłości. Pozwól swoim klientom rozmawiać i wymieniać się doświadczeniami.

64.Wspólnotowa działalność charytatywna
Wykonywanie pracy charytatywnej może również pomóc Twojej firmie, aby stać się widocznym dla większej liczby potencjalnych klientów. Przekaż lokalnym organizacjom charytatywnym określoną sumę pieniędzy, a także zapewnij swoim klientom przy wyjściu pudełko na datki charytatywne.

65.Nagradzanie stałych klientów
Należy pamiętać, że oferowanie nagród dla stałych klientów jest jednym z najlepszych planów marketingowych kliniki.

66.Reklama telewizyjna/radiowa
Starej szkoły strategii marketingowych, takich jak reklamy telewizyjne są nadal praktyczne ze względu na liczbę osób ponownie używając go.

67.Konkursy i nagrody
Te konkursy motywują ludzi do pisania postów o salonie i tworzenia większej świadomości wśród swoich zwolenników.

68. Sława w mediach społecznościowych
Zacznij publikować posty w mediach społecznościowych facebook, instagram, twitter, linkedin, itp. Kreatywne zdjęcia i posty wideo ilustrujące produkty i usługi mogą znacznie zwiększyć ciekawość klientów. To może zwiększyć napływ klientów, którzy chcą wypróbować produkt i usługę firmy.
69.Zniżki i oferty limitowane przez cały rok
Zniżki na dzień matki lub dzień ojca tylko. Ta przypadkowość sprawi, że będzie się wydawać, że jest to oferta ograniczona czasowo, a co za tym idzie wyjątkowo atrakcyjna dla klientów.

70. Wspieraj następny lokalny pokaz mody
Networking, najlepsza promocja. Wykorzystanie możliwości dostępnych lokalnie. I oferując im usługi świadczone przez klinikę w zamian za reklamę na nawet, jest to świetny sposób, aby uzyskać markę tam.

 


72. Reklamy geotargetowane
Nawet jeśli mówimy o youtube lub adwords lub facebook nie chcesz być pola powołania wnioski od klienta w innym mieście, gdy Twój salon jest w stolicy! Geo targetowanie Twój dodatek pokaże tylko na tym mieście lub mil odległość.

73. Reklamy mobilne
Podobnie jak geo targetowania, nowe reklamy mobilne mogą być ogromnie korzystne, zwłaszcza z AdWords i facebok nowe funkcje licytacji, która pozwala użytkownikom licytować inaczej na pulpicie i komórkowych, najnowsze badania pokazują, że ludzie są bardziej online na ich telefon wtedy na ich pc.

74. Używanie hashtagów
Możesz je wykorzystać, aby być proaktywnym. Przy tak wielu parach ogłaszających swoje # zaręczyny lub planujących wieczory kawalerskie/ panieńskie na Instagramie i Facebooku, w komplecie z hashtagiem ślubnym, możesz być proaktywny już dziś. Wystarczy wyszukać zaręczyny, znaleźć właściciela hashtagu i wślizgnąć się do ich bezpośrednich wiadomości z boiskiem sprzedażowym zapewniając swoje zabiegi.

75. Zamieść kupony lokalnie
Kiedy byłem w college'u, na początku roku otrzymywaliśmy dzienne planery z harmonogramem na dany rok i różnymi kuponami od lokalnych firm, strategicznie umieszczonymi w całym planerze. To świetny sposób, aby wykorzystać duże wydarzenie i zaangażować się w życie swojej społeczności.

76. Umożliwienie rezerwacji online za pomocą kodów kuponów
Otwórz rezerwację online za pomocą kuponów rabatowych, które można wykorzystać przy kasie. Wydrukuj kod QR na swoich wizytówkach i ulotkach i zostaw je przy wejściu.

77. Zbieraj adresy e-mail
Więcej maili, więcej szans na nowe leady, możesz je wykorzystać do przypomnień o spotkaniach, aktualizacji newslettera, bonusów za polecenie oraz list remarketingowych na facebooku i google.

78. Wykorzystaj Instagram
Wykorzystaj swoje umiejętności i nagrywaj swoich klientów, oczywiście za ich zgodą. Jeszcze lepiej, niech Twoi klienci udostępniają filmy na swoich osobistych stronach, aby przyciągnąć swoich przyjaciół do Twojej kliniki, uwielbiam widzieć ich "zazdrosnych przyjaciół i ich przychodzących do kliniki też".

79. ... i Facebook
Powinieneś również wypróbować reklamy karuzelowe! Doskonały sposób, aby pokazać swoją pracę i terminy te dni. Reklama Facebook pozwala kierować odbiorców według zainteresowania, spróbuj kierować publiczność z urodzinami przychodzi z reklamą, która czyta, "Treat Yourself!" lub "Let Us Make You happy for Your Big Day!".

80. Oferuj błyskawiczne wyprzedaże na Twitterze
Twitter jest doskonałym miejscem do reklamowania tego natychmiast lub po ostatniej chwili ... Wyślij tweet, "50 funtów laserowe usuwanie włosów sesja dla każdego, kto chce niech nasz najlepszy nowy dodatek pokazać swoje umiejętności!" i oddać go do pierwszego respondenta lub użyć wybierz zwycięzcę stron internetowych.

81. Promocje urodzinowe
Kto nie lubi prezentów na urodziny? Zapewnienie 20% zniżki w dniu ich urodzin, jest raz w roku i sprawi, że poczują się wyjątkowo. Innym rozwiązaniem jest świętowanie urodzin kliniki poprzez tydzień lub miesiąc pewnej promocji.


82. Nosić wizytówki
Możesz być swoją własną, największą reklamą. Nie tylko jest to pochlebne, ale jest to doskonała okazja, aby powiedzieć: "Dziękuję! Sama wykonałam depilację laserową, oto moja wizytówka, jeśli jesteś zainteresowana takim samym zabiegiem!".

83. Tworzenie treści wideo
Użyj darmowego wistia lub youtube do osadzania filmów na swojej stronie lub płatnego vimeo.com
Wskocz do gry i twórz recenzje wideo dla swoich klientów, udostępniaj je w dowolnym miejscu.

84. Organizowanie przyjęć
To może być najbardziej zabawne salon marketing wskazówka! Gospodarz pampersy na cele charytatywne lub kawalerskie może być doskonałą okazją do więzi z klientami i uzyskać słowo o swojej klinice.

Big Boys Toys przyspiesza wzrost: Więcej pomysłów i narzędzi marketingowych do zarządzania i skalowania biznesu (płatne i darmowe narzędzia do wykonania pracy też)

85. Prowadzenie kampanii PPC
Narzędzia te mogą być doskonałym miejscem do umieszczenia pieniędzy, ale wymaga to pewnej wiedzy technicznej i zrozumienia strategii cyfrowej w google, facebook, Instagram. Uważam, że jednym z najbardziej kluczowych elementów strategii reklamowej online jest lejek marketingowy, który zasila. Uzyskanie ludzi do Twojej witryny nie jest dobry, jeśli nie masz jasną ścieżkę dla nich do naśladowania, kiedy się tam dostać, mniej kliknięć możliwe, aby uzyskać stronę płatności i nie rozpraszają od ich kroków rezerwacji.

86. Włączenie webchatu online przez Facebook
Użyj darmowego czatu na Facebooku i zainstaluj go w swojej witrynie lub płatnych rozwiązań, takich jak ChatFuel.com
Jeśli znajdziesz swoją witrynę odwiedzający ziemi na stronie kontaktowej można wysłać im wiadomość, jeśli chcesz i oferują jakąś pomoc. Jeśli są na stronie usług, możesz zostać poproszony o zrobienie tego samego.
Im szybciej odpowiesz na ich pytania z korzyściami leczenia, przed i po opiece i referencje wideo, tym szybciej będą zarezerwować leczenie.

87. Wykorzystaj lokalne SEO
Skorzystaj z map google, aby umieścić swoją firmę na liście, a także zarejestruj swoją firmę w lokalnych katalogach, takich jak yelp i inne. Biorąc pod uwagę, że 91% wyszukiwań odbywa się za pośrednictwem Google, posiadanie wpisu na Google My Business Page jest kluczowe. Kiedy klienci wpisują "kliniki w pobliżu mnie" lub "najlepsze kliniki w pobliżu", chcesz, aby Twoja klinika była jednym z wyników. Aby kształtować swoją obecność w sieci, pamiętaj, aby zgłosić swoją listę. Kilka sugestii, aby udoskonalić lokalną optymalizację pod kątem wyszukiwarek (SEO): Regularnie aktualizuj swój profil biznesowy na każdej platformie Google, Facebook, LinkedIn. Upewnij się, że Twoje dane kontaktowe są dokładne.

88. Rozsyłanie biuletynu
Użyj darmowego Mailchimp.com dla swoich pierwszych 2000 klientów lub płatnego aweber.com
Jeśli zbierasz e-maile poprzez system rezerwacji online lub program lojalnościowy, możesz zapytać klientów, czy chcieliby się zapisać na newsletter lub komunikację cyfrową Twojej kliniki. W takich e-mailach możesz wysyłać: Porady dotyczące zabiegów Promocje Rekomendacje produktów Konkursy/ informacje o nagrodach,

89. Rozszerzenie promocji
Miesięczna oferta specjalna, nie zapomnij podzielić się swoimi ofertami na mediach społecznościowych lub w swoich newsletterach. Udostępnianie lokalnej oferty w lokalnej gazecie i wśród sąsiadów to kolejny świetny sposób na promowanie sprzedaży i promocji. Próbując wszystkich platform komunikacyjnych razem, możesz zwiększyć swój zasięg i lepiej wpływać na lokalne platformy społecznościowe.


90. Wybierz właściwe oprogramowanie CRM
Nie można zarządzać i skalować biznesu tylko za pomocą pióra i papieru lub Excela. Dlatego właśnie korzystanie z systemu zarządzania relacjami z klientami (CRM) jest niezbędne. Nie tylko pomoże to Twojemu zespołowi sprzedaży w zarządzaniu relacjami, ale CRM da Ci również miejsce do dostarczania wygenerowanych leadów do Twojego zespołu sprzedaży, mając wszystko w jednym miejscu.

Możesz zacząć korzystać z ClinicSoftware.com CRM + Clinic Software App all inclusive - za jedyne 99 funtów / miesiąc dla solo lub 149 funtów / miesiąc dla 5 użytkowników, w tym dostęp do automatyzacji lub można użyć Salesforce, które mogą iść do kilku tysięcy dolarów miesięcznie.

91. Zarządzanie projektami.
ClinicSoftware.com CRM posiada świetne narzędzie do zarządzania projektami dla małych zespołów i osób indywidualnych. Dzięki konfiguracji w stylu Kanban i zabawnemu interfejsowi użytkownika, TASKS pozwala na tworzenie list rzeczy do zrobienia i oznaczanie poszczególnych kart terminami, członkami, etykietami i nie tylko. Użyj dołączonego do ClinicSoftware.com CRM narzędzia do zarządzania zadaniami lub płatnego narzędzia Asana.com

92. Reklama internetowa
Czy zarządzasz różnymi kampaniami, na szczycie tego tylko zarządzanie nimi, a następnie trzeba spróbować i raportować na temat wyników wszystkich z nich. Co za walka. Na szczęście są do tego narzędzia.
Google Keyword Planner, Google analytics, lub Google Ads, Facebook Ads, Instagram Ads.

93. Media społecznościowe
Dla marketerów, za pomocą narzędzia social media do planowania wszystkich swoich postów, więc złapać te literówki wcześniej jest koniecznością i harmonogram z różnych platform jest bardzo czasochłonne.
Zaplanuj swoje posty z mediów społecznościowych za darmo lub użyj Buffer.com, aby je zaplanować.

94. Optymalizacja wyszukiwarek SEO
Do badania słów kluczowych, optymalizacji treści lub sprawdzania aktualnych rankingów stron, każdy marketer potrzebuje narzędzia do planowania, jakie treści tworzyć i jak je optymalizować pod kątem SEO.
Używanie darmowych narzędzi takich jak semrush.com lub płatnych moz.com do analizy SEO i seo konkurencji.

95. Tworzenie treści
W świecie tworzenia treści, istnieje mnóstwo różnych narzędzi, których możesz używać do tworzenia różnych typów treści każdego dnia. Niezależnie od tego, czy są to obrazy społecznościowe, loga, posty na bloga czy ebooki, opcje i narzędzia są nieskończone. Używaj darmowej Canva.com do tworzenia treści i treści społecznych lub płatnego Adobe spark.

96. Marketing wideo
Być może Twoja strategia polega na umieszczeniu embedu wideo z YouTube na jednym z postów na blogu lub stronie docelowej. Ale co się wtedy dzieje? Czyjaś reklama gra na twojej stronie docelowej, zanim jeszcze zacznie się twoje wideo. To źle dla Twojego współczynnika konwersji, marki i Twoich klientów. Użyj Wistia do darmowego tworzenia wideo, youtube jeśli jesteś ok z reklamami lub płatnego vimeo.

97. Marketing imprez
Eventbrite łączy ludzi poprzez doświadczenia na żywo. Odkryj wydarzenia, które pasują do Twoich pasji lub stwórz własne dzięki narzędziom do sprzedaży biletów online.
Darmowe wydarzenia na Facebooku lub pro Eventbrite.

 


98. Pozyskiwanie i konwersja leadów
Jeśli chodzi o cele dolnej linii, prawdopodobnie chcesz narzędzia nie tylko do przyciągania potencjalnych klientów do swojej firmy, ale co równie ważne, konwersji tych gości do leadów i klientów. Użyj ClinicSoftware.com CRM zintegrowane narzędzie prowadzi formularzy generator lub Typeform.

99. Lead Generation
Niestandardowe strony docelowe są niezbędne do przechwytywania informacji o leadach dotyczących ważnych ofert i opt-inów, przekształcając anonimowych odwiedzających witrynę w kontakty z adresami e-mail, które możesz z powodzeniem pielęgnować już dziś. Dzięki narzędziom do zarządzania leadami ClinicSoftware możesz stworzyć te strony lub płatny Instapage.

100. Optymalizacja strony internetowej
Hotjar jest narzędziem, które ujawnia zachowania online i głos Twoich użytkowników. Użyj Hotjar aby zrozumieć swoich klientów i odczytać heatmapy, również google optimize może być dobrym wyborem.

101. Lead Nurturing i email marketing

Wykorzystaj ClinicSoftware.com CRM do pielęgnowania leadów. Użyj darmowego Mailchimp lub płatnego Aweber do wysyłania maili.

102. Marketing Automation.

Użyj ClinicSoftware.com CRM Automation lub marketo.com firmy Adobe.

103. Raportowanie i analiza danych.

Wykorzystaj Google analytics i Google Search Console lub płatny databox.com

104. Zarządzanie zasobami cyfrowymi.

Użyj Google Drive za darmo lub płatnego WeTransfer.com

105. Komunikacja w zespole.

Użyj darmowego discord.com lub płatnego slack.com użyj również darmowego zoom lub płatnego join.com

106. Raporty i wykresy KPI, które musisz mieć w swoim CRM.

-Raport o dochodach według członków personelu
-Raport przychodów według miesięcy
Raport o powodach anulowania rezerwacji
-Raport sprzedaży produktów według kategorii
Raport sprzedaży usług według kategorii
Raport z konwersji konsultacji
-Raport wiodący
-Raport źródeł marketingowych
-Sprawozdanie z prognozy
-Raport spójności KPI
-Liczba zapytań na dzień / tydzień według zainteresowania leczeniem według źródła marketingu
Przychody według rodzaju leczenia, według źródła marketingu
Procent konwersji z zapytania wiodącego do zarezerwowanej konsultacji do zarezerwowanego zabiegu według źródła marketingu przez praktyka
Wskaźnik braku pokazu według źródła marketingu według zainteresowania procedurą
Współczynnik anulowania potwierdzonych konsultacji i zarezerwowanych zabiegów według zainteresowania zabiegiem przez administratora klinicznego
-Współczynnik konwersji z nowych zapytań do zarezerwowanych konsultacji przez administratora kliniki
Współczynnik konwersji z zarezerwowanych konsultacji na zarezerwowane zabiegi przez administratora kliniki
Potwierdzony dochód z leczenia według udziału w leczeniu


107. Franczyzobiorca.
Kolejny poziom w zarządzaniu i skalowania biznesu jest model Franczyzobiorca, gdzie masz doskonały przepis na swój biznes z wielu oddziałów, odpowiednie oprogramowanie w miejscu, aby zautomatyzować większość pracy, śledzić działania i mierzyć wyniki również sekret, jak zapewnić doskonałe leczenie do nieograniczonej liczby klientów poszukujących wysokiej jakości zabiegów.

 

 

 

Dziękuję za przeczytanie!
Mam nadzieję, że ten artykuł dał Ci kilka pomysłów na to, jak testować lub stosować nowe strategie w swoim biznesie, a nawet tworzyć nowe z dnia na dzień. Możemy kontynuować dyskusję w komentarzach, a jeśli masz pytania, sugestie lub chcesz z nami współpracować, skontaktuj się z naszym zespołem.
Znajdź nasz zespół poniżej:

Oficjalna strona internetowa: https://clinicsoftware.com/
-Email : contact@clinicsoftware.com
-Dostęp do przeglądarki: https://secure.clinicsoftware.com/
Aplikacja dla systemu iOS: https://apps.apple.com/bh/app/clinicsoftware-marketing-crm/id1555953966
-Android App: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.clinicsoftwarecrm.staff
-Youtube: https://www.youtube.com/clinicsoftwareuk
-Twitter: https://twitter.com/ClinicsSoftware
-Instagram: https://instagram.com/clinicsoftware
-Facebook: https://www.facebook.com/ClinicSoftwareCRM