Ako som pomohol a aké kroky som použil na zvýšenie obratu kliniky na 1 milión libier
(107 krokov - bezplatné nápady a nástroje, ktoré skutočne fungujú pre kliniky, salóny a kúpele)


Vytvoril som stratégiu pomocou nižšie uvedených krokov, analyzoval som údaje a správy a po porovnaní s predchádzajúcim mesiacom som zlepšil existujúci mesiac.  Dokončenie nižšie uvedených krokov za obdobie 12 mesiacov prinieslo môjmu klientovi obrat vo výške 1 milión GBP. V tomto článku nájdete realizovateľné marketingové stratégie kliník, kúpeľov, salónov, ktoré vám pomôžu efektívne využiť ľahko dostupné nástroje a zdroje pri obnove vášho podnikania.

1.Ak ešte nie ste, určte si nišu a začnite sa do nej zapájať
Bez ohľadu na to, či je vašou špecializáciou laserová epilácia, masáž, voskovanie alebo výplň, mali by ste pred otvorením svojich dverí urobiť prieskum trhu. Je veľmi dôležité mať svoj výklenok.

2. Zamerajte sa na rôzne skupiny klientov, ako sú muži a deti
Ponúka konkurenčné ceny za štandardné služby a je otvorená rôznym klientom, ako sú muži a deti. Myslite na to, že keď otec príde na ošetrenie, môžete dať ostrihať aj dieťa.

3. Upsell existujúcich klientov s produktmi.
Váš existujúci klient je už spokojný s vašimi službami, to znamená, že máte šancu na upsell produktu alebo ďalšie ošetrenie na vašej izbe je k dispozícii a môžete to urobiť poskytnutím okamžitej zľavy, aby ste zaplnili prázdny slot z popoludnia.

4. Ponuka nových služieb a produktov
Urobte si prehľad svojich ponúk a pokúste sa ponúknuť klientom viac, aj keby ste mali na túto službu pribrať niekoho na čiastočný úväzok.

5. Spýtajte sa svojich klientov, čo chcú/potrebujú
Spätná väzba od klientov je jedným z najdôležitejších aspektov na zlepšenie vašich služieb. Pýtajte sa, či sú spokojní, aké služby by radi videli, vytvorte súťaž, aby ste rýchlejšie získali odpovede.  

6. Za drahšie služby a produkty si účtovať viac
Niektorí klienti očakávajú inú úroveň služieb. Vytvorte luxusnú líniu ošetrení, napríklad s kaviárom alebo špeciálnym ošetrením od staršieho zamestnanca s množstvom skúseností.

7. Vytvorte program odporúčaní.
Ak existujúci zákazník priláka na vašu kliniku ďalšieho klienta, mali by ste ho odmeniť nejakou zľavou. To povzbudí ľudí, aby o vašej firme šírili informácie čoraz častejšie.

8. Investujte do svojich zamestnancov
Poskytnite svojim zamestnancom ďalšie kurzy a zdieľajte nové diplomy v sociálnych médiách.
Samozrejme, pomôže aj ich umiestnenie v rámčeku v liečebnej miestnosti. Je vašou povinnosťou ich kultivovať a odmeňovať za vynikajúce výkony, keď prekonávajú to, čo robia.

9.  Získajte existujúcich klientov pre častejšie návštevy vašej kliniky
Ak zákazník prichádza 8-krát ročne namiesto 12-krát mesačne na ošetrenie, mali by ste si položiť otázku, prečo. Budete musieť klientov vždy znovu objednávať na ďalšiu návštevu, používať crm na automatické zasielanie pripomienok prostredníctvom sms správ a e-mailov svojim klientom, začať zasielať e-mailový newsletter a vždy propagovať balíčky ošetrení, aby si mohli rezervovať pár sedení vopred.


10. Znížte náklady na prevádzku kliniky
Môžete to dosiahnuť dvoma spôsobmi: zvýšením predaja alebo znížením nákladov.

11. Rozšírenie podnikania v salóne
Existuje mnoho spôsobov, ako môžete rozšíriť svoje podnikanie, skúste pridať viac klinických pracovísk, presunúť klinické konzultácie aj na internet. Skúste sa viac zamerať na riadenie podniku, merajte svoje kľúčové ukazovatele výkonnosti, aby ste pochopili svoje silné stránky v podnikaní a spojili viac bodov.

12. Vypracovanie marketingového plánu salónu
Marketing je pre každú firmu dôležitý proces, ale niektoré taktiky fungujú pre niektoré firmy lepšie ako iné. Pri otvorení kliniky sa budete chcieť zamerať na to, aby ste sa stali súčasťou svojej komunity. Keďže je dôležité, aby ste kliniku mali čo najviac v centre mesta a s výhľadom na ulicu, budovanie miestneho sledovania je pre vás kľúčové, aby ste prilákali a udržali si verných klientov. Váš marketingový plán musí zahŕňať všetko možné, aby ste mali čo najväčšiu miestnu prítomnosť. V ďalších krokoch sa zameriam na najdôležitejšie aspekty.

13. Zapíšte sa do online katalógov
Ak chcete, aby sa vaša firma objavila v digitálnom vyhľadávaní, musíte sa uistiť, že je uvedená v online katalógoch, čím viac katalógov, tým lepšie, s úplným popisom profilu, odkazmi na vašu webovú stránku, aby ste si mohli rezervovať online, na vaše sociálne profily a všetky kontaktné údaje.

14. Správa online recenzií
Spotrebitelia majú tendenciu dôverovať online hodnoteniam a recenziám, aby si overili miestne podniky. Je dôležité zaoberať sa každou prijatou recenziou - najmä tými zlými. Odpovedzte zdvorilo a požiadajte o kontaktovanie s cieľom vyriešiť problém, ak nejaký bol. Porozprávajte sa so zamestnancom a vypočujte si aj zákazníka.

15. Spolupráca s miestnymi malými podnikmi
Spolupráca s inou firmou vo vašej komunite vám pomôže rozšíriť dosah a vybudovať dobré meno vašej značky v danej oblasti. Vyhľadajte na internete kontaktné údaje miestnych podnikov. Organizujte podujatia alebo koordinujte ponuky s partnerskými podnikmi, aby ste svojim zákazníkom ponúkli exkluzívny zážitok už pri vstupe do vášho podniku.

16.Vytvoriť stimuly pre vernosť
Verní zákazníci si zaslúžia špeciálne zaobchádzanie. Ak chcete svojim zákazníkom ukázať, že si ich vážite, vytvorte stimuly, ako sú zľavy, darčekové karty, darčeky zadarmo a špeciálne propagačné akcie.

17.Využívanie sociálnych médií
Vaše sociálne médiá sú pre zákazníkov miestom, kde vás môžu spoznať na osobnejšej úrovni. Rozprávajte sa s nimi, vytvárajte prieskumy. Spojte sa so svojou komunitou sledovaním iných malých podnikov v okolí, komunikujte so svojím cieľovým trhom a zdieľajte obsah zo zákulisia (napríklad fotografie pred a po ošetrení klientov), aby ste si vybudovali dôveryhodnosť a rozvíjali povedomie o značke.
 
18. Poskytovanie vynikajúcich služieb zákazníkom
Poskytnite zákazníkom zážitok, nielen službu. Spýtajte sa sami seba, prečo má tradičný popoludňajší čaj v hoteli Ritz svoju cenu a prečo v obchode na rohu má inú cenu, nakoniec zákazník platí za zážitok, nie za službu.19. Predaj darčekových kariet  
Predaj darčekových kariet zvýši vaše príjmy. Uistite sa, že o nich ľudia vedia. Predávajte ich na recepcii. Uveďte ich na svojej webovej stránke, na stránkach sociálnych médií. Vyberte si pekný svieži dizajn, vyhľadajte miestnu tlačiareň a na začiatok vytlačte približne 500 kusov. Netlačte na ne cenu, aby ste mohli karty doplniť o akúkoľvek sumu, ktorú si zákazník vypýta.

20. Premena jednorazových služieb na predplatné
Určite viete, čo je to predplatená služba. Každý, koho poznám, má predplatné Netflixu. Čoraz viac podnikov sa presúva do oblasti predplatného. Cash flow je pre každý podnik veľmi dôležitý, takže model predplatného je dobrý spôsob, ako si zabezpečiť opakované príjmy.

21. Ponuka systému odmeňovania
Systémy odmeňovania sú vynikajúce na podporu opakovaných zákazníkov a na budovanie dlhodobých silných vzťahov s klientmi. Môžete využiť model x služieb + ďalšie máte zadarmo alebo odporučiť 2 priateľov a získať 20 % zľavu, nápadov je veľa. Ponúknite fyzickú kartu s pečiatkami pre ich návštevy, ktorá bude slúžiť aj ako vizuálna pripomienka, ktorú budú vaši klienti nosiť so sebou, alebo sledujte jednu s automatickými pripomienkami.

22. Uskutočnite propagačnú akciu alebo dve
Každý bude mať vždy rád dobrú ponuku. Ak zažívate pomalé obdobie a chcete vzbudiť záujem, zvážte spustenie propagačnej akcie. Môže to byť zľava na služby, darček zadarmo alebo jednoducho zľava len na okno. Ak by ste bežne ponúkali ošetrenia len ženám, zvážte ponuku víkendu pre mužov. Mohli by ste sa tiež zamerať na pracovníkov banky, študentov alebo rodičov.

23. Vyškoľte svojich zamestnancov v upsellingu
Majte na pamäti, že ak sa upselling vykonáva správne, môže byť skvelým spôsobom, ako zvýšiť zisky. A nemusí byť očividný ani otravný. Najlepší predajcovia dokážu upsellovať aj bez toho, aby bolo zrejmé, že upsellujú. Motivujte svojich zamestnancov k upsellingu a získajú províziu.

24. Rozšírte svoj sortiment tovaru
Ak máte na sklade len niekoľko možností starostlivosti o tvár, zvážte rozšírenie sortimentu. Mohli by ste ponúkať elektrospotrebiče, darčekové súpravy a darčekové poukážky. Hoci možno budete musieť investovať do niektorých zásob, vždy môžete začať v malom a zistiť, či je po vašich plánoch dopyt.

25.Zvýšte svoje ceny
Toto je pravdepodobne najjednoduchšia možnosť, ako zvýšiť zisky vašej kliniky. Zvýšenie cien môže pomôcť vytvoriť z vašej kliniky luxusnú destináciu, ktorá môže priniesť aj dobré výhody. Vytvorte luxusné oddelenie pre špeciálnu líniu liečby.

26.Ponuka balíkov služieb
Nikto nechce, aby mu na jednom mieste urobili úpravu tváre, na inom laserovú epiláciu a potom si ešte niekde zašiel na umelé riasy. Spojte služby do jedného balíka a čoskoro sa môžete stať miestom, kam sa chodí na rozmaznávanie a relaxáciu.

27. Vyskúšajte e-mailový marketing
E-mailový marketing je pre zaneprázdnené kliniky prirodzeným krokom k rastu. Posielajte e-mailom svoje ponuky, darčekové karty, novinky, zažiarte s videami. Ak dáte svojim zákazníkom možnosť nahliadnuť do zákulisia, aby videli prácu, ktorá sa venuje školeniam a vývoju, môže to tiež pomôcť etablovať vašu kliniku ako lídra v odbore so skvelými príkladmi.

28. Získajte sociálnu sieť
V dnešnej dobe sa toľko ľudí obracia na sociálne médiá, aby sa podelili o svoje každodenné úspechy, preto má zmysel udržiavať aktívnu prítomnosť na platformách sociálnych médií. Vloženie malej sumy peňazí do malých kampaní môže priniesť veľké ovocie. Pridanie tlačidla na zdieľanie v sociálnych médiách po tom, čo si zákazník rezervoval termín online, vám pomôže s väčším počtom zdieľaní. Zdieľanie vašich recenzií online tiež pomôže rastu.

29. Partnerstvo s doplnkovými službami
Pomôže vám malý prieskum konkurencie a zistenie, kto ďalší pôsobí vo vašej oblasti. Hľadajte spoločnosti, ktoré ponúkajú doplnkové, nie konkurenčné služby. Potom ich môžete osloviť a zistiť, či sú otvorené myšlienke partnerstva. Ak ich pozvete do svojho salónu, aby vám poskytli svoje ošetrenia, alebo ich spropagujete vo svojom informačnom bulletine, pomôže vám to rozšíriť okruh potenciálnych zákazníkov. Nemusíte každého vnímať ako priamu konkurenciu.

30.Špecializovaná obchodná webová stránka
Silná prítomnosť na internete je veľmi dôležitá. Webová stránka, na ktorej sú prezentované služby, ktoré klinika ponúka, a ktorá poskytuje možnosť predbežnej rezervácie termínov, by zákazníkom uľahčila prístup a rezerváciu kozmetických služieb tejto kliniky.
Vytvorenie jedného s voľným tvorcom webových stránok, ako je platforma wordpress a voľný motív alebo jeden z envato trhu vám môže ušetriť niekoľko dobrých stoviek libier, alebo si môžete vziať drahý webový dizajnér spôsob, ako robiť takmer to isté, čo môžete urobiť.

31. Doplnkové služby kliniky
Pomôže aj pridanie doplnkových služieb. Pri rezervácii laserovej epilácie a výplňových procedúr získate zľavu.

32.Zriadiť kliniku na známom centrálnom mieste
Najvhodnejšou voľbou na umiestnenie kliník sú obchodné oblasti v meste. Ak už máte dobré miesto, zachovajte si ho, ak nie, pokúste sa ho vylepšiť a presťahovať na lepšie.

33. Udržujte kontakt so stálymi zákazníkmi
Podnikanie v salóne môže používať sms textové e-maily na informovanie zákazníkov o exkluzívnych ponukách, ktoré sú k dispozícii len pre stálych zákazníkov.

34. Plány členstva
Vďaka plánom členstva sú služby kliniky pre zákazníkov nákladovo efektívne a zákazník bude prichádzať častejšie. Stratégia členských plánov patrí medzi obľúbené a úspešné príklady reklamy kliník.

35. SMS marketing
Cielené marketingové kampane aj zasielanie kampaní segmentom zákazníkov je najsilnejší spôsob, ako propagovať svoje podnikanie a dosiahnuť skvelé výsledky v krátkom čase. Zamyslite sa nad tým, že mobilný telefón má vo vrecku každý. Nenechajú si ujsť žiadnu zo správ, ktoré dostávajú od svojich priateľov a rodiny, to znamená, že im neunikne ani tá vaša. Miera otvorenia e-mailov v našom odvetví sa blíži k 19 %, keď miera otvorenia sms kampane dosahuje až 90 %, sú to skvelé spôsoby, ako poslať klientovi svoju správu a ponuku.

36.Online rezervácia vašich procedúr
Ak budete mať podnik otvorený 24 hodín denne, exponenciálne sa zvýši váš predaj a platby sa budú spracovávať aj počas vášho spánku. Online rezervácia vám zobrazí len voľné miesta pre vašich klientov, čo vám pomôže zaplniť prázdne miesta.

37. Rýchle prispôsobenie sa novým trendom
V klinickom priemysle je veľmi dôležité udržiavať aktuálny stav a modernizovať služby, ktoré sú v súlade s najnovšími trendmi. Od služieb laserovej epilácie po coolsculpting, hifu a mnohé je dôležité poskytovať ich všetky. Preskúmajte novinky v tomto odvetví.

38.Vytvoriť nové trendy
Snažte sa vytvárať nové trendy, aby vás ostatné spoločnosti nasledovali a vyvolali rozruch v sociálnych médiách. Vytvorte novú tlačovú správu a prezentujte svoje nápady v populárnych tlačených časopisoch, ako sú Grazia, Vogue alebo iné.

39.Prenájom kvalifikovaných zamestnancov
Naučte sa prepúšťať zlých zamestnancov a prijímať kvalifikovaných zamestnancov. Je veľmi dôležité, pretože práve to je váš imidž.

40. Majte aplikáciu pre digitálnu kliniku v App Store a Google Play
Aplikácie na plánovanie kliník sú nevyhnutnosťou pre každého, kto sa snaží rozvíjať zavedené klinické podnikanie. Pomôžu aj otváracie hodiny, rezervácie, recenzie, tím a skvelé push oznámenia.

41.Zaviesť sezónne ponuky
V priebehu roka je veľa sviatkov, počas ktorých sa zvyšuje počet ľudí, ktorí navštevujú kliniky, aby sa podrobili novému ošetreniu, ako sú Vianoce, Halloween, Veľká noc, Nový rok a mnohé ďalšie.

42.Klinika Atmosféra
Je veľmi dôležité poskytnúť zákazníkom upokojujúce, pokojné prostredie, aby si mohli na klinike oddýchnuť a relaxovať pri prijímaní služieb, ktoré im poskytneme po dlhom únavnom dni alebo týždni. Dôležitá je vôňa, dizajn interiéru a samozrejme to, ako sa klient bude na klinike cítiť.

43.Rozpoznateľnosť značky (logo a slogan)
Ak sa ľudia zoznámia s vaším logom, ľahšie si vytvoria subkultúru alebo sa budú môcť pohybovať okolo vašej spoločnosti. Mať jednoduché, ale jedinečné logo, ktoré môže podniku pomôcť zvýšiť rozpoznateľnosť jeho značky, je neoddeliteľnou súčasťou marketingových stratégií kliník. Vytvorte silné logo, ktoré bude komunikovať základné hodnoty spoločnosti, čistý a luxusný imidž, dôveru, istotu a vášeň.

44.Limited Bezplatné ošetrenia Skúšky
Poskytnite bezplatnú skúšobnú verziu služieb, ktoré zákazník zvyčajne nemá, avšak po nejakom čase, ak bol zákazník spokojný s touto liečbou, určite príde po ďalšie.

45.Odbornosť v konkrétnej oblasti
Klienti uznajú firmu za dobrú v tejto konkrétnej liečbe. Konkrétna oblasť odbornosti môže byť pre rôzne kliniky na požiadanie odlišná: môžu to byť výplne, botox alebo ošetrenie pleti.

46.Budovanie reputácie
Ľudia o svojich skúsenostiach hovoria svojim priateľom, spolupracovníkom, rodine atď. Slovo z úst je vynikajúci nápad na propagáciu kliniky s pôsobivými výsledkami. Môže byť aj generátorom najlepších rezervácií.

47.Zachovať dobrých zamestnancov
Poskytnite zamestnancom zľavy na služby poskytované na klinike spolu s ďalšími výhodami pre dlhodobých zamestnancov, ako je zdravotné poistenie, platená materská dovolenka atď.

48.Odplatiť klientom za ich lojalitu
Ak vám klient zostane dlhodobo verný, je viac ako spravodlivé to osláviť. Darovať im bezplatnú službu, darčekovú kartu alebo čokoľvek, čo by bolo výborným darčekom, je milým gestom, že si vaša klinika váži verných zákazníkov.

49.Selfie / fotenie pozadia
Obrázok je hodný tisícov slov. Dajte pojmu "dokonalá tvár" úplne nový význam tým, že poskytnete ľuďom krásne pozadie na fotografovanie po nádherných výsledkoch ošetrenia tváre alebo výplne.

50. odmeňte ľudí, ktorí sledujú a označia vašu spoločnosť a 3 priateľov na svojich sociálnych sieťach
Vyhlasovaním súťaží a udeľovaním odmien za najobľúbenejšiu fotografiu vašej firmy s konkrétnym hashtagom môžete propagovať svoje služby kliniky na požiadanie a zároveň sa spojiť so svojimi zákazníkmi a získať od nich spätnú väzbu.

51. Urobte čakanie zaujímavým
Poskytnite svojim klientom časopisy, noviny aj tablety a dobrým návrhom by bolo umiestniť v blízkosti miesta na sedenie nabíjacie zásuvky s rôznymi nabíjacími adaptérmi.

52. Uber pre štýl krásy
Poskytovanie ošetrení v pohodlí domova zákazníka je v súčasnosti čoraz populárnejšie. Pre salóny je to jednoduchšie, ale pre kliniky nie nemožné, a tak sa toto odvetvie zmení podobne ako Uber.  

53.Zaručená spokojnosť alebo zľava
Začnite poskytovať zľavy, ak spokojnosť nie je vysoká. Je v poriadku stratiť pár dolárov, ako stratiť zákazníka a získať od neho negatívne recenzie, ktoré vám pokazia povesť firmy.

54. Ponúknite zdvorilé komplimenty na ich nový vzhľad
Ľudia majú radi komplimenty, najmä keď sa snažia vyzerať dobre, a to, aby sa klient cítil výnimočne, je dobrý a príjemný spôsob, ako zlepšiť vaše obchodné vzťahy.

55.Prilákať mladších zákazníkov a deti
Keďže sú malé, je ľahké ich potešiť, skúmať populárne hry, mobilné hry, kreslené filmy a zbierky hračiek, takže sa s nimi vždy máte o čom rozprávať a udržať ich šťastné.

56.Mať príjemne voňajúcu kliniku
Tieto osviežujúce a relaxačné vône môžu ovplyvniť náladu človeka natoľko, že sa na to isté miesto vracia znova a znova.

57.Zamerajte sa na skupinu priateľov
Je pravdepodobnejšie, že sa tu budú zastavovať tak často, že sa pre nich stane pravidelným miestom, ktoré navštevujú približne raz za niekoľko týždňov. Inteligentné kroky sú byť v tej skupine priateľov, ktorí sa pohybujú a stretávajú, uistite sa, že tam bude aj terapeut.

58.Bezplatné wifi
Poskytnite bezplatné wifi pripojenie, aby ste si skrátili čas čakania a otvorili zdieľanie fotografií na sociálnych sieťach.

59.Predajný automat
Priťahuje deti aj dospelých a zároveň im spríjemňuje pobyt na klinike.60.Sponzor Krása/móda Blogeri
Propagujte viac s blogermi, nechali by si na nich urobiť bezplatnú službu a hovorili by o nej na svojej platforme a poskytli by zľavu aj svojim sledovateľom.

61.Blogovanie
Vďaka tomu, že budete na svojich webových stránkach uvádzať a aktualizovať nové blogy, budú zákazníci radi zostávať na vašich webových stránkach a zvýšia sa aj šance jednotlivcov na rezerváciu kozmetických služieb z vašich stránok. Prostredníctvom blogov môžete zákazníkom poskytovať najnovšie informácie týkajúce sa trendov v kozmetickom priemysle.

62.Pripojte sa k trhovisku
Máte dve možnosti, pripojiť sa k existujúcemu trhu s inými typmi služieb alebo spolupracovať s miestnymi podnikmi a vytvoriť trh, kde budete poskytovať svoje služby na platforme, ktorú vlastníte.

63.Tabuľka Spoločenstva
To pomáha vytvárať komunitu ľudí a tiež pomáha salónu zistiť svoje slabé stránky a v budúcnosti ich vylepšiť. Nechajte svojich zákazníkov hovoriť a vymieňať si skúsenosti.

64.Charita Spoločenstva
Charitatívna činnosť môže tiež pomôcť vašej firme zviditeľniť sa pred väčším počtom potenciálnych zákazníkov. Venujte miestnym charitatívnym organizáciám určitú sumu peňazí a poskytnite svojim zákazníkom pri výstupe aj schránku na charitatívne dary.

65.Odmena pravidelným zákazníkom
Nezabudnite, že poskytovanie odmien stálym zákazníkom je jedným z najlepších marketingových plánov kliniky.

66.Televízna/rozhlasová reklama
Staré marketingové stratégie, ako sú televízne reklamy, sú stále praktické vzhľadom na počet ľudí, ktorí ich opäť používajú.

67.Súťaže a ceny
Tieto súťaže motivujú ľudí, aby písali o salóne a vytvárali väčšie povedomie medzi svojimi sledovateľmi.

68. Sláva na sociálnych sieťach
Začnite publikovať na sociálnych sieťach facebook, instagram, twitter, linkedin atď. Kreatívne fotografické a video príspevky ilustrujúce produkty a služby môžu výrazne zvýšiť zvedavosť zákazníkov. To môže zvýšiť prílev zákazníkov, ktorí chcú vyskúšať výrobok a službu podniku.
69.Zľavy a časovo obmedzená ponuka počas celého roka
Zľavy len na deň matiek alebo deň otcov. Vďaka tejto náhodnosti by sa zdalo, že ide o časovo obmedzenú ponuku, a preto je pre zákazníkov jedinečne atraktívna.

70. Podporte ďalšiu miestnu módnu prehliadku
Sieťovanie, najlepšia propagácia. Využívanie príležitostí, ktoré sú k dispozícii na miestnej úrovni. A ponúknuť im služby poskytované klinikou výmenou za propagáciu na rovnomernom mieste je skvelý spôsob, ako dostať značku do povedomia.
72. Geograficky cielené reklamy
Aj keď hovoríme o youtube, adwords alebo facebooku, nechcete predsa vybavovať žiadosti o stretnutie od klienta z iného mesta, keď je váš salón v hlavnom meste! Geografické zacielenie vašej reklamy sa zobrazí len v danom meste alebo v kilometrovej vzdialenosti.

73. Mobilné reklamy
Podobne ako geografické zacielenie, aj nové mobilné reklamy môžu byť nesmierne prospešné, najmä vďaka novým funkciám ponúk v službách AdWords a Facebok, ktoré umožňujú používateľom ponúkať rôzne ponuky na počítači a mobile.Najnovší výskum ukazuje, že ľudia sú viac online na telefóne ako na počítači.

74. Používanie hashtagov
Môžete ich využiť na to, aby ste boli proaktívni. Vzhľadom na to, že toľko párov oznamuje svoje #zasnúbenie alebo plánuje rozlúčku so slobodou/rozlúčku so slobodou na Instagrame a Facebooku spolu so svadobným hashtagom, môžete byť proaktívni už dnes. Jednoducho vyhľadajte zásnuby, nájdite majiteľa hashtagu a vkĺznite do ich priamych správ s predajnou ponukou poskytujúcou vaše ošetrenia.

75. Miestne zverejňovanie kupónov
Keď som chodila na vysokú školu, dostávali sme na začiatku roka denné plánovače s rozvrhom na celý rok a rôznymi kupónmi od miestnych podnikov, ktoré boli strategicky rozmiestnené po celom plánovači. Je to skvelý spôsob, ako využiť veľkú udalosť a zapojiť sa do diania vo svojej komunite.

76. Umožnenie online rezervácie s kódmi kupónov
Otvorte si online rezerváciu so zľavovými kupónmi, ktoré môžete použiť pri pokladni. Vytlačte QR kód na svoje vizitky a letáky a nechajte ich pri vstupe.

77. Zhromažďovanie e-mailových adries
Viac e-mailov, viac šancí na získanie nových potenciálnych zákazníkov, môžete ich použiť na pripomenutie schôdzky, aktualizáciu newslettera, bonusy za odporúčanie a remarketingové zoznamy na Facebooku a Googli.

78. Využite Instagram
Využite svoje zručnosti a nahrávajte svojich klientov, samozrejme, so súhlasom. Ešte lepšie je, ak necháte svojich klientov zdieľať videá na svojich osobných stránkach, aby prilákali svojich priateľov na vašu kliniku, rád vidím, ako im "priatelia závidia a oni tiež prichádzajú na kliniku".

79. .. a Facebook
Mali by ste vyskúšať aj kolotočové reklamy! Ideálny spôsob, ako v týchto dňoch prezentovať svoju prácu a stretnutia. Reklama na Facebooku umožňuje zacieliť publikum podľa záujmu, skúste zacieliť publikum s blížiacimi sa narodeninami reklamou s textom: "Doprajte si radosť!" alebo "Dovoľte nám urobiť vám radosť na váš veľký deň!"

80. Ponuka bleskových predajov na Twitteri
Twitter je ideálnym miestom na okamžitú reklamu alebo na sledovanie poslednej chvíle... Pošlite tweet: "50 libier za laserovú epiláciu pre každého, kto je ochotný nechať náš najlepší nový prírastok predviesť svoje schopnosti!" a darujte ho prvému respondentovi alebo použite webové stránky s výberom víťaza.

81. Narodeninové akcie
Kto nemá rád darček k narodeninám? Poskytnite im 20 % zľavu na narodeniny, je to raz za rok a vďaka tomu sa budú cítiť výnimočne. Ďalším prístupom je osláviť narodeniny vašej kliniky, s týždňom alebo mesiacom určitej akcie.


82. Noste so sebou vizitky
Môžete byť sami sebe tou najlepšou reklamou. Nielenže je to lichotivé, ale je to aj ideálna príležitosť povedať: "Ďakujem! Sám som si urobil laserovú epiláciu, tu je moja vizitka, ak máte záujem o rovnaké ošetrenie!"

83. Vytvárať video obsah
Použite bezplatnú službu wistia alebo youtube na vloženie videí na svoje webové stránky alebo platenú službu vimeo.com
Zapojte sa a vytvárajte videorecenzie so svojimi klientmi, zdieľajte ich kdekoľvek.

84. Hostiteľské večierky
Toto je možno najzábavnejší tip na marketing v salóne! Usporiadanie dobročinných alebo rozlúčkových večierkov so slobodou môže byť skvelou príležitosťou, ako nadviazať kontakt so svojimi klientmi a dať o svojej klinike vedieť.

Hračky Big Boys zrýchľujú rast: Viac nápadov a marketingových nástrojov na riadenie a rozširovanie podnikania (platené aj bezplatné nástroje na vykonávanie práce)

85. Spustite PPC kampane
Tieto nástroje môžu byť skvelým miestom, kde môžete investovať svoje peniaze, ale vyžaduje si to určité technické znalosti a pochopenie digitálnej stratégie na Googli, Facebooku a Instagrame. Domnievam sa, že jednou z najkľúčovejších zložiek stratégie online reklamy je marketingový lievik, ktorý napája. Dostať ľudí na vašu webovú stránku nie je dobré, ak nemáte jasnú cestu, ktorou sa majú riadiť, keď sa tam dostanú, menej možných kliknutí, aby sa dostali na stránku s platbami a žiadne rozptyľovanie od ich rezervačných krokov.

86. Začlenenie online webchatu cez Facebook
Použite bezplatný Facebook chat a nainštalujte ho na svoje webové stránky alebo platené riešenia, ako je ChatFuel.com
Ak návštevník stránky pristane na kontaktnej stránke, môžete mu poslať správu a ponúknuť pomoc. Ak sa nachádzajú na stránke služieb, môžete byť vyzvaní na to isté.
Čím rýchlejšie odpoviete na ich otázky s výhodami liečby, informáciami pred a po liečbe a videozáznamami, tým rýchlejšie si ošetrenie rezervujú.

87. Používajte lokálne SEO
Použite mapy Google na zoznam svojej firmy a zaregistrujte svoju firmu v miestnych adresároch, ako je yelp a ďalšie.  A vzhľadom na to, že 91 % vyhľadávaní sa uskutočňuje prostredníctvom služby Google, je veľmi dôležité mať svoj zápis na stránke Moja firma v službe Google. Keď klienti zadajú do vyhľadávača "kliniky v mojom okolí" alebo "najlepšie kliniky v okolí", chcete, aby vaša klinika bola jedným z výsledkov. Ak chcete formovať svoju prítomnosť na internete, nezabudnite požiadať o zaradenie do zoznamu. Niekoľko návrhov na zdokonalenie optimalizácie pre miestne vyhľadávače (SEO): Pravidelne aktualizujte svoj firemný profil na každej platforme Google, Facebook, LinkedIn. Uistite sa, že vaše kontaktné informácie sú presné.

88. Rozosielanie informačného bulletinu
Použite bezplatný Mailchimp.com pre prvých 2000 klientov alebo platený aweber.com
Ak zhromažďujete e-maily prostredníctvom online rezervačného systému alebo vernostného programu, môžete sa klientov opýtať, či sa chcú prihlásiť na odber informačného bulletinu alebo digitálnej komunikácie vašej kliniky. V týchto e-mailoch môžete posielať: tipy na ošetrenie propagačné akcie odporúčania produktov informácie o súťažiach/výhrách,

89. Rozšírenie propagačných akcií
Mesačná špeciálna ponuka, nezabudnite zdieľať svoje ponuky na sociálnych sieťach alebo vo svojich informačných bulletinoch. Zdieľanie lokálnej ponuky v miestnych novinách a so všetkými susedmi je ďalším skvelým spôsobom podpory predaja a propagačných akcií. Spoločným vyskúšaním všetkých komunikačných platforiem môžete zvýšiť svoj dosah a lepšie ovplyvniť platformy miestnej komunity.


90. Výber správneho softvéru CRM
Podnikanie nemožno riadiť a rozširovať len pomocou pera a papiera alebo programu Excel. Preto je nevyhnutné používať systém riadenia vzťahov so zákazníkmi (CRM). Nielenže pomôže vášmu obchodnému tímu spravovať vzťahy, ale CRM vám tiež poskytne miesto, kde môžete doručiť tie potenciálne zákazníky, ktoré ste vytvorili, svojmu obchodnému tímu, ktorý má všetko na jednom mieste.

Môžete začať používať aplikáciu ClinicSoftware.com CRM + Clinic Software App all inclusive - len za 99 libier mesačne pre samostatného používateľa alebo 149 libier mesačne pre 5 používateľov vrátane prístupu k automatizáciám alebo môžete použiť Salesforce, ktorý môže vyjsť až na niekoľko tisíc dolárov mesačne.

91. Riadenie projektov.
ClinicSoftware.com CRM má skvelý nástroj na riadenie projektov pre malé tímy a jednotlivcov. Vďaka nastaveniu v štýle Kanban a zábavnému používateľskému rozhraniu umožňuje TASKS nastaviť zoznamy úloh a označiť jednotlivé karty termínmi, členmi, štítkami a ďalšími prvkami. Použite nástroje na správu úloh, ktoré sú súčasťou ClinicSoftware.com CRM, alebo platený nástroj Asana.com

92. Online reklama
Spravujete rôzne kampane a okrem toho, že ich len spravujete, musíte sa snažiť vykazovať výsledky všetkých týchto kampaní. Aký to boj. Našťastie na to existujú nástroje.
Google Keyword Planner, Google Analytics alebo Google Ads, Facebook Ads, Instagram Ads.

93. Sociálne médiá
Pre marketérov je používanie nástroja sociálnych médií na plánovanie všetkých príspevkov, aby ste tieto preklepy zachytili vopred, nevyhnutnosťou a plánovanie z rôznych platforiem je časovo veľmi náročné.
Naplánujte si príspevky zo svojich sociálnych médií zadarmo alebo použite službu Buffer.com na ich plánovanie.

94. Optimalizácia pre vyhľadávače SEO
Každý marketér potrebuje na výskum kľúčových slov, optimalizáciu obsahu alebo kontrolu aktuálneho umiestnenia stránok nástroj na plánovanie toho, aký obsah vytvoriť a ako ho optimalizovať pre SEO.
Používanie bezplatných nástrojov, ako je semrush.com alebo platený moz.com, na analýzu vášho SEO a seo vašich konkurentov.

95. Tvorba obsahu
Vo svete tvorby obsahu existuje množstvo rôznych nástrojov, ktoré môžete používať na každodennú tvorbu rôznych typov obsahu. Či už ide o obrázky na sociálnych sieťach, logá, príspevky na blogoch alebo elektronické knihy, možností a nástrojov je nekonečne veľa. Na tvorbu obsahu a sociálnych sietí použite bezplatnú aplikáciu Canva.com alebo platenú aplikáciu adobe spark.

96. Video marketing
Možno je vašou stratégiou len umiestnenie vloženého videa YouTube na jeden z vašich blogových príspevkov alebo vstupnú stránku webovej stránky. Ale čo sa stane potom? Na vašej vstupnej stránke sa prehráva reklama niekoho iného ešte predtým, ako sa začne vaše video. To je zlé pre vašu mieru konverzie, značku a vašich potenciálnych zákazníkov. Na bezplatné vytváranie videí použite Wistia, youtube, ak vám nevadia reklamy, alebo platené vimeo.

97. Marketing podujatí
Eventbrite spája ľudí prostredníctvom živých zážitkov. Objavte podujatia, ktoré zodpovedajú vašim vášňam, alebo si vytvorte vlastné pomocou online nástrojov na predaj vstupeniek.
Bezplatné podujatia na Facebooku alebo pro Eventbrite.
98. Zachytávanie a konverzia potenciálnych zákazníkov
Pokiaľ ide o vaše ciele, pravdepodobne chcete mať nástroje, ktoré nielen prilákajú potenciálnych zákazníkov do vašej firmy, ale rovnako dôležité je, aby sa títo návštevníci premenili na potenciálnych zákazníkov. Použite integrovaný nástroj ClinicSoftware.com CRM formuláre generátora potenciálnych zákazníkov alebo Typeform.

99. Generovanie olova
Vlastné cieľové stránky sú nevyhnutnosťou na zachytávanie informácií o dôležitých ponukách a prihláseniach, ktoré konvertujú anonymných návštevníkov webových stránok na kontakty s e-mailovými adresami, ktoré môžete úspešne vychovávať už dnes. Vďaka nástrojom na správu leadov ClinicSoftware môžete tieto stránky vytvárať alebo platenej Instapage.

100. Optimalizácia webových stránok
Hotjar je nástroj, ktorý odhaľuje online správanie a hlasy vašich používateľov. Použite Hotjar na pochopenie svojich klientov a čítanie heatmapy, dobrou voľbou môže byť aj optimalizácia Google.

101. Lead Nurturing a e-mailový marketing

Použite ClinicSoftware.com CRM na starostlivosť o potenciálnych zákazníkov. Na e-maily používajte bezplatný Mailchimp alebo platený aweber.

102. Automatizácia marketingu.

Použite ClinicSoftware.com CRM Automation ALEBO marketo.com od spoločnosti Adobe.

103. Vykazovanie a analýza údajov.

Používajte služby Google Analytics a Google Search Console alebo platený databox.com

104. Správa digitálnych aktív.

Použite bezplatný Disk Google alebo platený WeTransfer.com

105. Tímová komunikácia.

Použite bezplatný discord.com alebo platený slack.com tiež použite bezplatný zoom alebo platený join.com

106. KPI reporty a grafy, ktoré musíte mať vo svojom CRM.

Príjmy     podľa správy o zamestnancoch
Správa o príjmoch za     jednotlivé mesiace
Správa o dôvodoch zrušenia rezervácie
Správa o predaji výrobkov podľa kategórií
Správa o predaji služieb     podľa kategórií
-Konzultačná     správa o konverzii
Správa o vedúcich osobnostiach
Správa marketingových     zdrojov
Predpovedná     správa
Správa o konzistentnosti KPI
Počet     dopytov za deň/týždeň podľa záujmu o liečbu podľa marketingového zdroja
Príjmy     podľa typu liečby podľa marketingového zdroja
Percentuálny podiel konverzie     z dopytu na rezervované konzultácie na rezervovaný zákrok podľa marketingového zdroja a lekára
Miera neúčasti     podľa marketingového zdroja podľa záujmu o postup
pomer zrušených     potvrdených konzultácií a rezervovaných ošetrení podľa záujmu o ošetrenie klinickým administrátorom
-Konverzný     pomer z nových dopytov na rezervované konzultácie podľa správcu kliniky
Konverzný     pomer z objednaných konzultácií na objednané procedúry podľa správcu kliniky
Potvrdené     príjmy z liečby podľa záujmu o liečbu


107. Franchisant.
Ďalšou úrovňou riadenia a rozširovania podnikania je model franšízanta, v ktorom máte dokonalý recept na svoje podnikanie s viacerými pobočkami, správny softvér na automatizáciu väčšiny úloh, sledovanie činností a meranie výsledkov, ako aj tajomstvo, ako poskytnúť dokonalé ošetrenie neobmedzenému počtu zákazníkov, ktorí hľadajú vysokokvalitné ošetrenie.  


Ďakujeme za prečítanie!
Dúfam, že vám tento článok poskytol niekoľko nápadov, ako otestovať alebo uplatniť nové stratégie vo vašom podnikaní, alebo dokonca vytvoriť nové zo dňa na deň.  V diskusii môžeme pokračovať v komentároch a ak máte otázky, návrhy alebo chcete s nami spolupracovať, neváhajte kontaktovať náš tím.
Náš tím nájdete nižšie:

-Oficiálna webová stránka: http://clinicsoftware.com/
-Email    : contact@clinicsoftware.com
Prístup k prehliadaču:     https://secure.clinicsoftware.com/
Aplikácia pre iOS: https://apps.apple.com/bh/app/clinicsoftware-marketing-crm/id1555953966
Aplikácia pre Android: https:    //play.google.com/store/apps/details?id=com.clinicsoftwarecrm.staff
-Youtube:     https://www.youtube.com/clinicsoftwareuk
-Twitter:     https://twitter.com/ClinicsSoftware
-Instagram:     https://instagram.com/clinicsoftware
-Facebook:     https://www.facebook.com/ClinicSoftwareCRM